Povinné údaje o provozovateli webu:

Firma: Hypokalk s. r. o.
IČO: 17184908
Sídlo: náměstí Svobody 503, 584 01 Ledeč nad Sázavou
Společnost je vedená u u Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou C 49621

Jaký je příběh za projektem Hypokalk?
Sešli se dva nadšenci, kteří se rozhodli vytvořit něco užitečného v oblasti, kterou znají, a vznikl z toho Hypokalk…

Tento projekt vznikl v době, kdy mnoha lidem u hypoték končila fixace levných sazeb a potřebovali se rozhodnout, zda nová nabídka z jejich banky je tím nejlepším, co mohou na trhu získat. Je obvyklé, že původní banka svoji první nabídku nové sazby nedává z pohledu klienta nejlepší, co může. Důvod je prostý. Banky se snaží maximalizovat svůj zisk a je tedy pochopitelné, že zkusí nabídnout vyšší sazbu. Pro lepší sazbu je potřeba ji přesvědčit. Většinou stačí přinést si k jednání nabídky konkurenčních bank, ale to logicky vyžaduje čas na jejich získání a porovnání. Někdo navíc není ani tak odvážný, aby to zkusil, což je škoda. Pak může utratit zbytečně více peněz na splátky, než by bylo nutné. Se všemi těmito problémy mohou pomoci nezávislí zprostředkovatelé. Ne každý však má ve svém okolí někoho, na koho by se mohl obrátit, když vlastně od své banky odcházet zatím nechce.

Co s tím?

Naši přátelé a známí to mají v tomto ohledu jednoduché. Máme přehled o situaci na finančním trhu a ochotně poskytneme výzbroj pro jednání o nové sazbě. A protože jsme stejně chtěli mít vlastní platformu pro odborné články na téma úvěrů na bydlení, řekli jsme si tedy, proč ji nespojit se srovnávačem a neusnadnit jednání s bankami o nové sazbě všem. Dostanete-li nabídku od své banky, můžete si v naší aplikaci provést srovnání a vygenerovat si argumentaci pro vaši stávající banku. Tu si můžete vytisknout a přinést ji svému bankéři, či mu ji poslat mailem. Za tuto službu nic nechceme. V tomto případě nevyžadujeme žádné vaše kontaktní údaje ani jakákoli jiná data a z vašeho použití našeho srovnávače nijak neprofitujeme. Budeme ale samozřejmě rádi za zpětnou vazbu, která nám pomůže náš srovnávač ještě lépe vyladit. Stejně tak budeme rádi za informaci, že jste díky našemu srovnávači opravdu získali výhodnější nabídku.

Jako alternativu k prostému srovnání a vygenerování argumentace nabízíme také možnost doporučení prověřeného a zkušeného poradce, který vám někdy může pomoci najít lepší nabídku, než jsou základní sazby z veřejných úrokových lístků bank, jež v naší aplikaci zpracováváme. Poradce vám může pomoci, když vaše banka odmítá jednání o nové sazbě, využít jej ale můžete i v případě, kdy chcete uzavřít hypotéku novou, nebo chcete mít již od začátku jistotu, že na vaší straně stojí profesionál. Jak bylo zmíněno výše, není to podmínkou využití našeho webu, je to nabídka pro vás, protože se na finančním trhu pohybujeme přes 15 let a máme kontakty na finanční poradce, kterým důvěřujeme z hlediska kvality jejich služeb.

Kdo za projektem Hypokalk stojí?

Martin Jurek
Ing. Martin Jurek

Absolvoval magisterské studium na VŠE v Praze.

V minulosti pracoval jako analytik finančních produktů, v okruhu jeho záběru byl také hypoteční trh. V současnosti pracuje na pozici frontend JS developera.

Poté, co získal dostatečné zkušenosti jako developer, přemýšlel, jak spojit své znalosti hypotečního trhu a vývoje aplikací. Hypoteční kalkulačka byla logickou volbou.

Kompletní vývoj samotného srovnávače.

1
Ing. Josef Rajdl, PhD.

Je absolventem magisterského a doktorského studia na VŠE v Praze.

Je hlavním analytikem ve společnosti zaměřené na finanční poradenství, zabývá se také daňovým poradenstvím, dále spolupracuje s Katedrou financí a oceňování podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a věnuje se zde lektorské činnosti. Jeho specializací je makroekonomika, daně a veřejné finance, finanční řízení a trhy. Je také odborníkem na produkty finančního trhu.

Dlouhodobě jej plánoval, ale stále nebyl pro ostatní aktivity čas na realizaci.

Celkovou strategii směřování aplikace, ověřování aktuálních nabídek bank a spolupráci s poradci na úvěrovém trhu.